W ramach obchodów święta 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczegon im. Stefana Roweckiego Grota w Lesznie na rynku odbył się uroczysty capstrzyk. Uczestniczył w nim jak i w dalszych obchodach święta pułku starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Podczas uroczystości na leszczyńskim rynku odsłonięto pamiątkową płytę z napisem "Leszczyńskim Przeciwlotnikom - Mieszkańcy Leszna". Odsłonięcia pamiątkowej płyty w imieniu dowódcy 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego dokonali szef sztabu pułku ppłk Sławomir Malik oraz wiceprezydent Leszna Adam Mytych. Na rynku odczytano apel poległych, na zakończenie żołnierze oddali salwę honorową i wykonali Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego.

Dalsze uroczyste obchody święta 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego odbywały się na terenie koszar wojskowych. Na placu apelowym odbył się pokaz sprzętu wojskowego w ramach tzw. Dnia otwartych koszar.

W godzinach późniejszych odbył się uroczysty apel z udziałem wielu zaproszonych gości. Po wprowadzeniu kompanii honorowej podniesiono flagę państwową i odegrano hymn państwowy w wykonaniu orkiestry wojskowej z Żagania. Następnie odbyła się ceremonia zakończenia i wręczenie pamiątkowych medali dla zwycięzców VI edycji biegu przeciwlotników, którego organizację wspierał Powiat Leszczyński.

Podczas uroczystego apelu wręczono batalionowi logistycznemu replikę sztandaru 4 Dywizji Piechoty i dokonano wręczenia aktów mianowań, odznaczeń, medali i odznak pułkowych.

Fot. Leszno24.pl, Elka.pl

{gallery}2018/artykuly/Wojsko,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}