W leszczyńskim MOK-u odbyła się inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W uroczystości uczestniczyli przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk i wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak.

Leszczyński uniwersytet zrzesza już prawie czterystu słuchaczy i ciągle przybywa nowych. W tym roku akademickim do grupy dołączyło 36 słuchaczy. Działają w kilkudziesięciu sekcjach i zespołach tematycznych. Dużą popularnością cieszą się zajęcia ruchowe. W tym roku planują uruchomić kawiarenkę literacką i lektorat z języka rosyjskiego.

Prezes leszczyńskiego UTW Maria Zielony z dumą podkreśliła, że UTW rzesza słuchaczy, pełnych energii, aktywności i młodych duchem, którzy z utęsknieniem czekają na każdy październik rozpoczynający rok akademicki.

Fot. Leszno24.pl