Na ścianie Szkoły Podstawowej w Pawłowicach powstał mural z okazji setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego i odzyskania przez Polskę niepodległości. W jego uroczystym odsłonięciu uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk.
Odsłonięcie połączono ze specjalną patriotyczną akademią przygotowaną przez uczniów pawłowickiej szkoły. Artystą, który zaprojektował i wykonał dzieło jest Bogdan Winkiel z Leszna.

Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, zabierając głos podał informacje dotyczące przebiegu Powstania Wielkopolskiego i wskazał miejsca działań powstańczych w bliskim sąsiedztwie obecnego budynku szkolnego. Starosta podkreślił, że lokalizacja muralu jest w pełni uzasadniona.

Fot. Leszno24.pl
{gallery}2018/artykuly/Pawlowice_mural,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}