Firmy biorące udział w konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej” organizowanym przez Leszczyński oddział Państwowej Inspekcji Pracy NAGRODZONE.

Uroczystość wręczenia dyplomów XXII konkursu odbyła się w reprezentacyjnej sali leszczyńskiego barokowego ratusza. "Założeniem konkursu jest promowanie najlepszych praktyk w zakresie poprawy warunków bezpieczeństwapracy oraz inspirowanie pracodawców do podejmowania działań w celu eliminacji istniejących w ich zakładach zagrożeń, tworzenia bezpiecznych i ergonomicznych miejsc pracy”. W uroczystości uczestniczył Wicestarosta Leszczyński Robert Kasperczak.

Lista nagrodzonych: Creaton Polska Widziszewo i właśnie ta firma będzie reprezentowała region na szczeblu centralnym konkursu, Eko-Płyta Kościan, PS Logistics Racot i szpital Rawicz. Pięciu mniejszym firmom wręczono też dyplomy PiP, czyli certyfikaty potwierdzające, że w tych miejscach pracuje się bezpiecznie.