Przebudowa drogi powiatowej przez Brenno została oficjalnie zakończona. Ta inwestycja uzupełniła największe w historii powiatu leszczyńskiego przedsięwzięcie – przebudowę ciągu dróg powiatowych od Wijewa aż do węzła S5 Nietążkowo.

Inwestycję wykonało Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna. Zakres inwestycji obejmował m.in. roboty ziemne, przebudowę chodników, ułożenie krawężników i obrzeży betonowych, ułożenie ścieku, przebudowę studzienek ściekowych, umocnienie poboczy i wykonanie nawierzchni asfaltowej na odcinku ok. 2,1 km drogi od skrzyżowania z drogą wojewódzką Wschowa – Wolsztyn przez większą część Brenna (do ul. Ogrodowej) w kierunku Zaborówca.

Prace kosztowały ok. 1,9 mln zł, z czego . Inwestycja ma kosztować ok. 1,8 mln zł, dofinansowanie wyniesie ok. 64 proc., czyli ok. 1,1 mln zł stanowi dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. W oficjalnym zakończeniu inwestycji uczestniczyli m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak, wójt gminy Wijewo Mieczysław Drożdżyński oraz radni powiatu leszczyńskiego z przewodniczącym Janem Szkudlarczykiem na czele oraz radni gminy Wijewo z przewodniczącym Stanisławem Kasperskim na czele.

{gallery}2018/artykuly/droga_Brenno_PROW_2018,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}