3 lutego przy stole obrad zasiedli nieomal wszyscy Wielkopolscy Starostwie i Prezydenci Miast. Tym razem gospodarzem Konwentu Powiatów było Starostwo Powiatowe w Poznaniu.

Na zaproszenie przewodniczącego Konwentu w posiedzeniu wzięli udział: marszałek województwa wielkopolskiego p.Marek Woźniak, wojewoda p. Zbigniew Hoffman oraz wicewojewoda p.Marlena Maląg.

Głównym tematem spotkania był projekt cyfryzacji geodezyjnych rejestrów publicznych. Projekt miałby zostać zrealizowany z wykorzystaniem środków pochodzących z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+. Zagadnienie to zreferowali:  p.Lidia Danielska -  wojewódzki inspektor nadzoru geodezyjnego kartograficznego, p. Piotr Liberski -  geodeta województwa wielkopolskiego oraz p.Jacek Frąckowiak -  Ekspert ds.Projektów Unijnych i Informatyzacji.

Druga inicjatywa, której starostowie poświęcili uwagę to projekt wyposażenia środowisk informatycznych wojewódzkich, powiatowych i miejskich podmiotów leczniczych w narzędzia informatyczne umożliwiające wdrożenie Elektronicznej Dokumentacji  Medycznej oraz stworzenie sieci wymiany danych między podmiotami leczniczymi samorządu województwa. Aktualny stan realizacji projektu przedstawił p.Maciej Sytek - Zastępca Dyrektora Departamentu Wdrażania Programu Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Warte szczególnego podkreślenia jest również wystąpienie pani Zofii Szalczyk -  Przewodniczącej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Pani przewodnicząca przedstawiła zebranym harmonogram obchodów 1050-lecia chrztu Polski i zaapelowała o godne uczczenie tak ważnej dla naszego kraju rocznicy.