Budowa prawie 14 km dróg dla rowerzystów w powiecie leszczyńskim została oficjalnie zakończona. W latach 2015-2018 powstało w powiecie łącznie blisko 30 km ścieżek i dróg dla rowerów.

Powiat leszczyński oraz gminy Lipno, Osieczna i Rydzyna są partnerami projektu „Budowa sieci połączeń dróg dla rowerów w gminie Osieczna, Lipno i Rydzyna w ramach zadania ograniczenie niskiej emisji na terenie Aglomeracji Leszczyńskiej”. Inwestycja będzie w ok. 70 proc. dofinansowana z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. W ramach wartego 9,2 mln zł projektu powstało prawie 14 km dróg dla rowerzystów - 3,8 km wzdłuż drogi powiatowej z Dąbcza przez Nową Wieś do granicy z gminą Osieczna, 4,1 km z Kąkolewa w kierunku Łoniewa oraz z Łoniewa w kierunku Osiecznej oraz 5,9 km od skrzyżowania z krajową „piątką” w Lipnie przez Mórkowo do ul. Dworcowej w Wilkowicach. Prace w gminach Rydzyna i Osieczna wykonała firma Chod-Dróg z Krobi, a w gminie Lipno – firma Pawła Żaka z Leszna.

W uroczystym zakończeniu inwestycji uczestniczyli m.in. przewodnicząca sejmiku województwa wielkopolskiego Zofia Szalczyk, przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk, starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak, wójt Lipna Jacek Karmiński, burmistrz Osiecznej Stanisław Glapiak i skarbnik miasta Rydzyna Wojciech Antoniak.

{gallery}2018/artykuly/sciezki_zakonczenie_2018,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}

UE sciezki