Od początku roku szkolnego uczniowie z klas pierwszych szkół podstawowych z terenu powiatu leszczyńskiego uczestniczą w spotkaniach z dzielnicowymi i przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji z Leszna. Tematem spotkań jest bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły.
Policjanci objaśniają dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Omawiają zasady poruszania się i przechodzenia przez ulicę, jak bezpiecznie podróżować w samochodzie. Ponadto policjanci podkreślają, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Podczas spotkań wręczają także dzieciom kamizelki odblaskowe, które maja zwiększyć ich bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły.

Komenda Miejska Policji w Lesznie wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Lesznie kolejny rok podjęła działania w celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, skierowane do dzieci z pierwszych klas szkół podstawowych w powiecie leszczyńskim. Włączyła się do ogólnopolskiej akcji "Bezpieczna droga do szkoły" obejmującej działania profilaktyczno - edukacyjne propagujące zasady bezpiecznego zachowania na drodze.

Z rąk wicestarosty leszczyńskiego Roberta Kasperczaka i przewodniczącego Rady Powiatu Leszczyńskiego Jana Szkudlarczyka, kamizelki odblaskowe otrzymały też dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Górznie przy okazji uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej.