Ochotnicza Straż Pożarna w  Osiecznej wzbogaciła się o nowy pojazd. Średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 3/16 z napędem 4x4 na podwoziu Volvo wraz z wyposażeniem to duży krok w kierunku unowocześnienia oraz podniesienia gotowości bojowej tej jednostki.
Pojazd kosztował ok. 870 tys. zł. Zakup pojazdu był współfinansowany z budżetu powiatu leszczyńskiego. Powiat  przeznaczył na ten cel dotację w kwocie 50 tys. zł. Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak wraz z wicestarostą Robertem Kasperczakiem, st. bryg. Maciejem Zdęgą Komendantem Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie, dh Stanisławem Wolniczakiem Prezesem Zarządu Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych w Lesznie, Katarzyną Kamińską naczelnikiem Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lesznie wizytowali jednostkę, obejrzeli nowe auto i pogratulowali dh Jakubowi Kolbergowi prezesowi OSP Osieczna nowego auta, bardzo potrzebnego dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu.

Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego został sfinansowany przez Gminę Osieczna przy dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz powiatu leszczyńskiego.
{gallery}2018/artykuly/Osieczna_straz,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}