W Sportowej Hali Środowiskowej w Rydzynie rozegrano VIII Regionalne Rozgrywki Sportowe o Puchar Starosty Leszczyńskiego w piłce nożnej. W turnieju zwyciężyła drużyna Warsztatów Terapii Zajęciowej z Miejskiej Górki. Nagrody i puchary zwycięzcom wręczał Mateusz Juśkiewicz kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie.

Organizatorami zawodów były warsztaty Terapii Zajęciowej i Stowarzyszenie „Pro-Activ” z Rydzyny. W turnieju uczestniczyło 6 drużyn z czterech powiatów:

-gospodarze WTZ Rydzyna

-WTZ Miejska Górka

-WTZ Rakoniewice

-WTZ Piaski

-SOSW Rydzyna

-ŚDS Włoszakowice

Pierwsze miejsce zajęła drużyna WTZ Miejska Górka. Drugie, trzecie i czwarte miejsce zdobyły kolejno drużyny SOSW Rydzyna, ŚDS Włoszakowice i WTZ Rydzyna. Rozgrywki sportowe integrują środowisko osób niepełnosprawnych i ożywiają działalność sportową wśród nich. Turniej pokazał, że każdy może cieszyć się sportem niezależnie od umiejętności jakie posiada. Oprócz rywalizacji na boisku był czas na wspólne rozmowy oraz posiłek. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pucharami, upominkami i dyplomami, a najlepszy piłkarz turnieju otrzymał nagrodę indywidualną, ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Lesznie. Zawody zostały dofinansowane z budżetu powiatu leszczyńskiego.

{gallery}2018/artykuly/WTZ_turniej_pilkarski,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}