W piątek w godzinach popołudniowych ogłoszono wyniki plebiscytu Panoramy Leszczyńskiej na najpopularniejszych sportowców i trenerów regionu.

Wydarzenie miało miejsce w reprezentacyjnej sali leszczyńskiego ratusza, w obecności władz miasta i Starosty Leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka.

W XXXVII edycji plebiscytu czytelnicy Panoramy Leszczyńskiej uznali jeźdźca Fogo Unii Piotra Pawlickiego. Drugie miejsce zajął kapitan koszykarzy Jamalex Polonii 1912 Jędrzej Jankowiak, natomiast trzecia pozycja przypadła triathlonistce Agnieszce Jerzyk Real 64-sto Leszno.

Baloniarka Ewa Prawicka Linke z Leszczyńskiego Klubu Balonowy zbodbyła czwartą lokatę. Piąte miejsce przypadło reprezentantce KS Kuk Son Pawłowice Zuzannie Piętce - Taekwondo Olimpijskie. Na szóstym znalazł się przedstawiciel kręglarstwa i siatkówki reprezentujący barwy Polonii 1912 i UKS 9 Leszno Michał Szulc. Siódma pozycja przypadło kolarzowi MTB Markowi Konwie Real 64-sto Leszno, ósme i dziewiąte miejsce to żużlowcy Fogo Unii Emil Sajfutdinow i Nicki Pedersen. Pierwszą dziesiątkę zamknął przedstawiciel jeździectwa z KJ Canedox Przybyszewo Łukasz Wasilewski.

W śród najlepszych - najpopularniejszych trenerów zwyciężył Adam Skórnicki Fogo Unia, drugie miejsce wywalczył trener koszykarzy Jamalex Polonii 1912 Łukasz Grudniewski, na trzecim znalazł się  Paweł Barszowski Real-sto Leszno, na czwartym szkoleniowiec szczypiornistów Real Astromal Ryszard Kmiecik i na piątym trener sportów siłowych Kobry Kościan Roman Szymkowiak.