Przebudowa drogi powiatowej w Krzycku Małym została oficjalnie zakończona. Inwestycję współfinansowali powiat leszczyński, gmina Święciechowa i spółka Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego.

Przebudowę drogi od granicy z Krzyckiem Wielkim przez Krzycko Małe do skrzyżowania z drogą powiatową Leszno – Włoszakowice wykonała za ok. 2,8 mln zł Firma Usługowo – Handlowa Jacek Malepszy z Leszna. Zakres prac obejmował m.in. frezowanie nawierzchni na szerokości 0,75 - 1,5 m, wykonanie podbudowy jezdni i jej nowej, wzmocnionej nawierzchni asfaltowej, wykonanie ścieku prefabrykowanego, regulację włazów studni ściekowych i rewizyjnych oraz przebudowę istniejącej kanalizacji deszczowej.

W oficjalnym zakończeniu długo oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji uczestniczyli m.in. przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk, starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak, wójt Gminy Święciechowa Marek Lorych oraz prezes spółki Werner Kenkel, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Leszczyńskiego Halina Florek.

{gallery}2018/artykuly/droga_Krzycko_Male_2018_8,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}