W Boszkowie-Letnisku odbyła się III edycja Crossu Sułkowskiego. W biegu na 10,8 km wokół Jeziora Dominickiego uczestniczyło prawie 600 zawodników. Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperczak dokonali dekoracji zwycięzców i wręczyli najlepszym zawodnikom dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Bieg rozpoczynał się i kończył na plaży przy hotelu Sułkowski. Dla dzieci organizatorzy przygotowali „Mini Crossik Sułkowskiego” wzdłuż plaży.

Zwycięzca, pochodzący z Ukrainy Dmytro Musiiatechenko, reprezentujący klub Achilles-Leszno przebiegł trasę w 35minut i 3 sekundy. Wśród kobiet jako pierwsza na mecie była Anna Ficner ze Złotoryi z czasem 41 minut i 6 sekund. Wraz z ukończeniem blisko 11-kilometrowej trasy wszyscy uczestnicy biegu otrzymywali pamiątkowe medale, a następnie brali udział w losowaniu atrakcyjnych voucherów ufundowanych przez Panda Gym, Toscania Fit i hotel Sułkowski.

Organizatorem imprezy był Hotel Sułkowski z Boszkowa, a Starostwo Powiatowe w Lesznie patronowało imprezie

Fot. leszno24.pl, www.facebook.com/CrossSulkowskiego/

{gallery}2018/artykuly/Cross_Sulkowskiego,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}