Wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak został wybrany w pierwszej turze wyborów samorządowych nowym wójtem gminy Włoszakowice.

W wyborach samorządowych o stanowisko wójta gminy Włoszakowice ubiegało się czworo kandydatów. Najwięcej głosów – 2107 – zdobył Robert Kasperczak, który pokonał kierującego gminą od 1990 r. Stanisława Waligórę oraz Piotra Koisa i Grażynę Głuszak.

Robert Kasperczak pochodzi z Bukówca Górnego, przez wiele lat pracował w Urzędzie Gminy Włoszakowice, ostatnio jako kierownik Biura Nieruchomości i Budownictwa. W 2014 r. Rada Powiatu Leszczyńskiego wybrała go na wicestarostę i członka Zarządu Powiatu Leszczyńskiego.

Kadencja obecnych władz samorządowych kończy się 16 listopada 2018 r.