W Inkubatorze Przedsiębiorczości, który jest siedzibą Leszczyńskiego Centrum Biznesu odbyło się (5.02) podsumowanie konkursu „Pomysł na biznes” organizowany po raz siódmy w dwóch kategoriach:

praktycznej - dla osób, które zaczynają działalność gospodarczą oraz teoretycznej - dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów.

W tym roku zgłosiło się aż 94 uczestników, z których 38 wzięło udział w szkoleniach związanych z przygotowaniem biznesplanu oraz prowadzeniem działalności gospodarczej. Łączna pula nagród fundowanych przez Miasto Leszno, Powiat Leszczyński i sponsorów wynosiła 35 tysięcy złotych.

W kategorii praktycznej:
- I miejsce zajęła Monika Barczak, która przedstawiła projekt zatytułowany Misiowepalety.pl, zakładający produkcję mebli i dekoracji z drewnianych palet;
- II miejsce zajął Bartosz Bystrzycki, który również planuje działalność w oparciu o swoją pasję - pszczelarstwo;
- III miejsce przyznano Magdalenie Polsakiewicz-Zielińskiej, planującej otwarcie gabinetu psychologicznego.

W kategorii na biznesplany teoretyczne:
- I miejsce przyznano Mateuszowi Kuźniakowi, uczniowi Zespołu Szkół Elektroniczo-Telekomunikacyjnych. Stworzył On aplikację wyszukującą wolne miejsce parkingowe pod galeriami handlowymi;
- II miejsce zajął Kamil Buchwald z Zespołu Szkół Ochrony Środowiska za pomysł firmy montującej pompy ciepła;
- III  zaszczytne miejsce przypadło Adriannie Thiel z Zespołu Szkół Ekonomicznych za biznesplan cukierni.
W kategorii tej przyznano dwa wyróżnienia: Patrycji Biernackiej za pomysł firmy produkującej gry planszowe oraz Hubertowi Jęcikowskiemu i Damianowi Majerczykowi za plan firmy sprzedającej i serwisującej drukarki 3D.

W uroczystości uczestniczył Starosta Leszczyński Jarosław Wawrzyniak.