W Galerii Sztuki Muzeum Okręgowego w Lesznie odbyła się uroczystość uhonorowania laureatów olimpiad i konkursów historycznych z regionu leszczyńskiego. Zorganizowało je Muzeum oraz leszczyńskie koło Polskiego Towarzystwa Historycznego.

W spotkaniu z olimpijczykami roku szkolnego 2017/2018, oprócz uczniów i ich opiekunów, uczestniczyli przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Historycznego. Nagrody i dyplomy, w tym ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Lesznie, wręczał wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak.

Wśród wyróżnionych osób znalazło się czterech mieszkańców powiatu leszczyńskiego. Jakub Cugier z Wojnowic, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie zajął drugie miejsce w kraju w Konkursie Historycznym „Krąg", był laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP COPTIOSH, finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej COPTIOSH oraz uczestnikiem etapu okręgowego Olimpiady Historycznej. Jakub Musielak z Lipna i Martyna Piecuch z Nowej Wsi, uczniowie I LO w Lesznie byli uczestnikami etapu okręgowego Olimpiady Historycznej. Natomiast Marek Kaczmarek z Kąkolewa, nauczyciel historii w II LO w Lesznie, był opiekunem pięciu olimpijczyków, z których jeden uczestniczył w etapie centralnym Olimpiady Historycznej i w etapie centralnym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej COPTIOSH.