Zespół Tańca Ludowego „Moraczewo” na ludowo czyli hucznie i z przytupem obchodził jubileusz 30-lecia działalności. W uroczystości uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

W Auli Comeniana w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie gdzie odbywał się jubileusz występowali byli i obecni członkowie zespołu. Uroczystość rozpoczęła się pokazem zdjęć historii zespołu, później odbyła się inscenizacja dożynek. Zespół zaprezentował się w kilkunastu tańcach. Po wspaniałym pokazie tanecznym był czas na oficjalne podziękowania. Nie obyło się bez wzruszeń i ciepłych słów. Tancerze podziękowani założycielce zespołu, Kazimierze Różańskiej i wieloletnim instruktorom „Moraczewa”  obecnej na koncercie Dorocie i nieżyjącemu Grzegorzowi Śmiglewskim, wspominali lata spędzone na scenie pod ich kierownictwem.

Zespół Tańca Ludowego liczy około 60 osób. Od 2014 roku prowadzi go Patrycja Maciejewska. W dorobku zespołu są setki występów w kraju i zagranicą. W uroczystości uczestniczyło kilkaset osób.

Fot. elka.pl

{gallery}2018/artykuly/30_lecie_Moraczewa,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}