Zespół Pieśni i Tańca „Marynia” działający przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Święciechowie, przez dwa dni świętował uroczystość 30-lecia działalności. W uroczystości uczestniczyli m.in. wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak i dwaj radni Rady Powiatu Leszczyńskiego Marian Mielcarek i Remigiusz Leciejewski.

Podczas jubileuszu zespół zaprezentował swoje najlepsze tańce z tworzonego przez lata repertuaru. Założycielce i zarazem kierownikowi artystycznemu, Ewie Jankowskiej i zespołowi wójt Święciechowy Marek Lorych i przewodniczący Rady Gminy Święciechowa Jan Dutka wręczyli medale "Zasłużony dla gminy Święciechowa".

W zespole jest 144 tancerzy w ośmiu grupach wiekowych, w wieku od 6 do 30 lat. „Marynia” promuje regionalne tańce, muzykę, kulturę w kraju i zagranicą i wychowuje kolejne roczniki młodych ludzi kultywujących te tradycje. Zespół w swoim repertuarze ma układy polek country, układy taneczne do melodii z lat 60-tych, układy tańca z pomponami, tańce dyskotekowe, nowoczesne, inscenizacje taneczne, układy broadway oraz tańce widowiskowo-sceniczne.

Koncerty z pewnością oczarowały zebranych gości kolorowymi strojami i pięknymi choreografiami.

Fot. leszno24.pl

{gallery}2018/artykuly/Marynia_30_lat,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}