Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Rydzynie otrzymał nowy samochód Opel Vivaro Kombi 2018 r., przystosowany do transportu osób niepełnosprawnych.

Zakupione auto dowozi uczniów i wychowanków z terenu powiatu leszczyńskiego oraz powiatów ościennych na zajęcie realizowane w placówce. Zakup nowoczesnego środka transportu dla SOSW Rydzyna w celu likwidacji barier transportowych osób niepełnosprawnych w wieku szkolnym wpłynął z pewnością na podniesienie standardu placówki i poziomu świadczonych usług.

Auto zakupiono ze środków Powiatu Leszczyńskiego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.