Wychowankowie SOSW Rydzyna przystąpili do programu: „Rocznica Polskiej Chwały”, który jest związany z uczczeniem 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wśród zadań do wykonania, w związku z realizowanym programem uczniowie poszli na rajd po Rydzynie i odwiedzili miejsca historyczne i zabytkowych w Rydzynie. Podczas 6-kilometrowej trasy znaleźli wiele miejsc związanych z historią regionu.

Ponadto w szkole zorganizowano „wspólne czytanie” fragmentów książek o tematyce historyczno-patriotycznej. Ostatnim zadaniem z programu „Rocznica Polskiej Chwały” było odszukanie w swojej miejscowości nazw ulic związanych z patriotycznymi postaciami i przygotowanie trzech obrazków przedstawiających historyczne miejsca z najbliższej okolicy wraz z opisami tych miejsc.

Podczas wykonywania zadań uczestnicy poznawali historię swojej „Małej Ojczyzny” oraz uświadomili sobie potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach walczących o wolną, niepodległą ojczyznę.

{gallery}2018/artykuly/SOSW_100_lecie,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}