W leszczyńskim Ratuszu odbyły się uroczyste obchody 100-lecia Terenowych Organów Administracji Wojskowej zorganizowane przez Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Lesznie oraz prezydenta miasta Leszna.

Uroczystość z udziałem Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu była okazją do złożenia podziękowań za współpracę, pomoc oraz wspólną troskę o budowanie bezpieczeństwa i promocję obronności.
Przedstawicielom samorządu, jednostek wojskowych, szkół i instytucji, którzy na co dzień współpracują z leszczyńską komendą wręczono pamiątkowe medale i statuetki. Podziękowanie i pamiatkowy medal otrzymał także starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Podczas uroczystego spotkania odbył się koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Romana Maciejewskiego  w Lesznie, którzy zaprezentowali utwory muzyczne o charakterze wojskowym i patriotycznym.

Fot. Elka.pl

{gallery}2018/artykuly/WKU_100_Lecie,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}