W Lesznie świętowano setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W obchodach uczestniczyły m.in. władze powiatu leszczyńskiego.

Po mszy w intencji Ojczyzny odprawionej w kościele św. Antoniego przez proboszczów leszczyńskich parafii pod Pomnikiem 200-lecia Konstytucji 3 Maja i Odzyskania Niepodległości w Lesznie zorganizowano uroczystość patriotyczną. Tradycyjnie odczytano Apel Pamięci, a kompania honorowa 4. zielonogórskiego pułku przeciwlotniczego oddała salwę honorową. Licznie zebrane delegacje, w tym powiatu leszczyńskiego, złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem.

Powiat leszczyński główne obchody stulecia odzyskania niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego zorganizował we wrześniu br. w zamku w Rydzynie.