W Rydzynie odbył się Bieg Niepodległości. W tym szczególnym roku uliczny Bieg Niepodległości odbył się pod nazwą Narodowy Bieg 100-lecia Odzyskania przez Polskę niepodległości „Od Bałtyku do Tatr”.

Zawodnicy spotkali się pod Halą Sportową, skąd, w rytm muzyki ludowej, przeszli na linię startu przy zamku w Rydzynie. Potem w 11-klilometrową trasę m.in. wokół zbiornika wodnego wyruszyło kilkuset uczestników biegu.

VI Rydzyński Bieg Niepodległości wygrał Miłosz Szcześniewski  z Dąbcza. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Tomasz Musiał i Dawid Miaskowski. Wśród kobiet na najwyższym podium stanęła Agnieszka Jerzyk, na drugim miejscu była Klaudia Petters, a na trzecim Justyna Knaflewska.
Powiat Leszczyński współfinansował bieg i ufundował część upominków dla biegaczy.