We Włoszakowicach uroczyście obchodzono setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przez okoliczne miejscowości Grotniki, Dłużynę, Bukówiec Górny i z powrotem do Włoszakowic tradycyjnie przejechała kawaleria i postacie historyczne w bryczkach. W przejeździe, który wyruszył z włoszakowickiego parku, wzięło udział 17 jeźdźców odgrywających role kawalerzystów z XVII Pułku Ułanów Leszczyńskich oraz 9 zaprzęgów konnych. Wśród pasażerów bryczek z postaciami historycznymi zobaczyć można było gości uroczystości, m.in. starostę leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka i wicestarostę  Roberta Kasperczaka.

Na ternie siedziby włoszakowickiego nadleśnictwa posadzono 10 pamiątkowych lip, które zostały nazwane na cześć polskich patriotów i bohaterów walk o niepodległość. W Grotnikach nastąpiło uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt i odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Ponadto odbyły się zawody strzeleckie, szachy plenerowe, biegi oraz liczne konkurencje artystyczne i rekreacyjne.

Fot. Wloszakowice.pl, Elka.pl

{gallery}2018/artykuly/Wloszakowice_11_listopada,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}