W Zespole Szkół Specjalnych w Górznie uroczyście obchodzono Święto Niepodległości. W ramach akcji „Rekord dla Niepodległej" uczniowie, pracownicy oraz pacjenci Centrum Rehabilitacji w Górznie odśpiewali  hymn narodowy.

Słowno-muzyczny program artystyczny przygotowany przez nauczycieli   i uczniów był przywołaniem pamięci i oddaniem czci wszystkim bohaterom walki o wolność i suwerenność naszej ojczyzny w czasie trwania zaborów.

Akademia w wielu osobach obudziła refleksję, że dziś patriotyzm to często tylko słowo znane z lekcji historii lub języka polskiego. We współczesnym świecie niełatwo określić co tak naprawdę ma on oznaczać - może  tak po prostu spróbujmy jak najlepiej robić to, co do nas należy, poznawać historię naszego kraju i troszczyć się o polską kulturę i tradycje. Pamiętając o historii naszej ojczyzny nie zapominajmy, że przyszłość Polski zależy od nas samych.

{gallery}2018/artykuly/ZSS_Gorzno_11_listopada,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}