Przebudowa drogi powiatowej od granicy Leszna do Gronówka została oficjalnie zakończona.

Brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie wykonała remont drogi powiatowej od granicy Leszna do Gronówka. Na odcinku ok. 2,1 km wzmocniono obie krawędzie jezdni. Dzięki temu cała droga została poszerzona średnio o metr, do sześciu metrów.

Remont sfinansują powiat leszczyński i gmina Lipno. W oficjalnym zakończeniu przebudowy uczestniczyli m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak, członek Zarządu Powiatu Leszczyńskiego Marian Mielcarek, wójt gminy Lipno Jacek Karmiński, przewodniczący Rady Gminy Lipno Andrzej Michalski, sołtys Gronówka Zofia Gertych oraz pracownicy ZDP w Lesznie.

{gallery}2018/artykuly/droga_Gronowko_2018_2,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}