Spółka Drogbud rozpoczęła budowę ciągu pieszo – rowerowego wzdłuż drogi powiatowej Bojanice – Nowy Belęcin. Inwestycja sfinansowana zostanie z budżetów Unii Europejskiej i gminy Krzemieniewo.

Urząd Gminy Krzemieniewo ogłosił przetarg na budowę ciągu pieszo – rowerowego o szerokości 2,5 m i nawierzchni bitumicznej. Powstanie na odcinku ok. 650 mb, po lewej stronie drogi powiatowej z Bojanic w kierunku Nowego Belęcina. Zgodnie z umową prace za ok. 533 tys. zł wykona spółka Drogbud z Grabonogu. Termin zakończenia inwestycji to 15 grudnia br.

Inwestycja zostanie dofinansowana z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.