W leszczyńskim ratuszu odbył się wernisaż wystawy „Konfrontacje 2018”. XXXVII Ogólnopolski Konkurs Literacko - Fotograficzno – Plastyczny zorganizowało Leszczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury. Projekt współfinansowany był przez Powiat Leszczyński.

Jury po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami postanowiło przyznać nagrody, wyróżnienia i wybrać dodatkowe prace na wystawę pokonkursową w „Galerii w Ratuszu”.

Konkurs literacki

Nagroda: Irena Maria Zborowska – Gostyń.

Wyróżnienia: Grzegorz Chwieduk – Kępice, Katarzyna Marciniak - Helińska – Kościan, Mateusz Mitąg – Warszawa.

Konkurs fotograficzny

Nagrody: Bartłomiej Busz – Ostrzeszów, Anna Kowalczyk – Warszawa, Marta Leśniakowska – Warszawa. W tym dziale na wystawę pokonkursową zakwalifikowano 34 prace.

Wyróżnienia: Ewa Gucińska - Śmigiel, Arkadiusz Kulasik - Leszno, Beata Raburska - Leszno, Tomasz Rozenberg -Toruń.

Konkurs plastyczny

Nagrody: Danuta Bober – Stęszew, Maria Szymańska – Mogilno, Dariusz Żyto – Leszno. Na wystawą pokonkursową zakwalifikowano 91 prac.

Wyróżnienia: Krystyna Bromirska - Bielsko Biała, Izabella Hermanowska - Poznań, Monika Kamińska - Nysa, Anna Klimaszewska - Poznań, Mirosław Małecki - Leszno, Robert Markowski - Leszno, Elzbieta Pyra - Włocławek, Alicja Smoczyńska - Bielsko-Biała, Ewa Stanisławska - Suchy Las, Ewa Winczewska - Konin, Wiesława Żarnowska - Motyl - Dębska Kuźnia.

Wystawa można oglądać do 8 grudnia 2018 r.

poniedziałek – wtorek - godz. 12.oo-15.oo;

środa - czwartek - piątek - godz. 15.oo -18.oo

Podsumowanie konkursu odbędzie się w sobotę 8 grudnia 2018 r. o godz. 12.oo. w sali reprezentacyjnej w Ratuszu w Lesznie.

Fot. Paweł Jakubowski

{gallery}2018/artykuly/Wernisaz_Konfrontacje,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}