W Zespole Szkół Specjalnych w Górznie uczniowie spotkali się z Ewą Rosolską autorką powieści dla dzieci, młodzieży  i  dorosłych.

Podczas spotkania pisarka opowiadała w jaki sposób rozpoczęła się jej przygoda z pisaniem. Po sukcesie pierwszej książki „I po cholerę mi to było!" pojawiała się kolejna powieść „Owce, barany i gminne szykany", w której znajdziemy kontynuację pierwszego wydawnictwa. Obie książki autorka napisała pod pseudonimem Marta Osa. Kolejne opowieści powstały pod jej prawdziwym nazwiskiem.

Spotkanie z autorką było też pretekstem, by zaprosić dzieci do udziału w konkursach rozwijających zainteresowania i uzdolnienia. W październiku 2018 r. ruszył program MŁODZI TWÓRCY, objęty honorowym patronatem Starosty Leszczyńskiego. Program będzie realizowany przez Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Rydzynie w siedmiu gminach powiatu leszczyńskiego.

Realizacja projektu MŁODZI TWÓRCY ma pokazać dzieciom, że można spełniać wszystkie swoje marzenia, trzeba tylko do tego odpowiednio podejść i metodycznie oraz konsekwentnie realizować plan działania. Nie wszystkie dzieci potrafią opowiadać, tworzyć wyobrażeń, by przelać je na papier, ale w każdym dziecku drzemią pewne zdolności.

Po szczegóły programu MŁODZI TWÓRCY zapraszamy na stronę http://powiatowapppleszno.pl/ do zakładki: oferta – oferta współpracy.