Eskulap to kilkunastoletnia tradycja, jednak dopiero od trzech lat organizatorem jest Leszczyński Informator Medyczny.

W plebiscycie tym to wyłącznie pacjencji decydują o nominacji lekarzy oraz ostatecznym ich miejscu w klasyfikacji. Do tegorocznej edycji zgłoszono 98 lekarzy, z czego do finału przeszło trzydziestu lekarzy, na których głosy można było oddawać przez trzy tygodnie. Plebiscyt dbył się w trzech kategoriach:
1. Najlepszego lekarza pierwszego kontaktu,
2. Najlepszego specjalisty,
3. Najlepszego stomatologa.

Podczas ceremonii podsumowania wszyscy finaliści otrzymali okolicznościowe statuetki, natomiast zwycięzcy w poszczególnych kategoriach, rzeźby przedstawiające Eskulapa.

Wyniki:

- lekarz pierwszego kontaktu:
ZWYCIĘŻYŁA Katarzyna Moszyńska, pracująca w Przychodni Medycyny Rodzinnej Skarbowa w Lesznie,

- najlepszy specjalista:
ZWYCIĘŻYŁA Monika Podfigurna-Musielak, okulistka - pracująca w Specjalistycznym Centrum Medycznym Vigormed w Lesznie,

- najlepszy stomatolog:
ZWYCIĘŻYŁ Jędrzej Pasek z PGS Leszno.

Jednym z Patronatów Plebiscytu "ESKUPAL 2015" był Powiat Leszczyński.