Przy ul. Poniatowskiego w Rydzynie na zlecenie Zarządu dróg Powiatowych w Lesznie zbudowany został około stumetrowy odcinek chodnika.

W tym roku ul. Poniatowskiego doczekała się gruntownej przebudowy. Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna na odcinku ok. 360 mb poszerzyło jezdnię do 5,5-6 m i na całości ułożono nową warstwę ścieralną. Jezdnia na całej długości została również obramowana betonowym krawężnikiem, wykonano także chodnik i odwodnienie. Inwestycja kosztowała 539.814 zł i została po połowie powiat leszczyński i gmina Rydzyna.

Dodatkowo na zlecenie ZDP w Lesznie firma Wiler-Bud z Nowej Wsi za ok. 22 tys. zł zbudowała w listopadzie br. ok. 100 mb chodnika o szerokości ok. 1,5 m na ul. Poniatowskiego, na odcinku od ul. Jana Pawła II do ul. Konopnickiej.