W Zespole Szkół Specjalnych w Górznie odbył się konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. W ten sposób uczniowie włączyli się do świętowania stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Taki też był cel konkursu - uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz promowanie wśród dzieci i młodzieży treści o tematyce patriotycznej.
Poezja i  Pieśni patriotyczne odgrywają ogromną rolę w edukacji, kulturze narodu polskiego. Stanowią piękną lekcję polskiej historii i potrafią wzruszyć do łez. W Polsce powstały wspaniałe pieśni patriotyczne, które przez pokolenia zagrzewały do walki. Dziś, gdy żyjemy w wolnej Polsce, rozgrzewają w nas miłość do Ojczyzny, są pamiątką po ludziach, którzy oddali życie za wolną Polskę.

Spośród wszystkich 21 uczestników  jury wyróżniło  następujących uczniów:

w kategorii „Poezja”:
•    Kinga Jeniec
•    Ignacy Zieliński
•    Kacper Miąskowiak
•    Daria Hampelska
•    Filip Sitek

w kategorii „ Pieśni”
•    Michał Woźny
•    Katarzyna Robaszyńska
•    Zuzanna Paszkowiak
•    Adrian Lichy

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

{gallery}2018/artykuly/ZSS_Gorzno_Konkurs_Poezji_Piesni_Patriotycznej,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}