W Starostwie Powiatowym w Lesznie odbyło się spotkanie przedstawicieli władz gmin oraz powiatu leszczyńskiego z dyrektorem delegatury w Lesznie Kuratorium Oświaty.

Podczas spotkania dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty Tadeusz Waczyński oraz starszy wizytator Agnieszka Rzepka omówili zagadnienia związane z dokonywaniem ocen pracy dyrektorów szkół oraz rekrutacją do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Poruszona została także kwestia przyznawania oceny wyróżniającej i jej wyjątkowości. Przedstawiciele kuratorium zaznaczyli, że ocena ta jest zarezerwowana dla wyjątkowych pedagogów.

Zainteresowanie wśród samorządowców wywołała zwłaszcza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020 oraz organizacja pracy tych szkół po przyjęciu dwóch roczników uczniów. Dla organów prowadzących placówki oświatowe ogromnym problemem do rozwiązania jest organizacja ich funkcjonowania oraz sfinansowanie działalności przy podwójnej liczbie klas.

Spotkania przedstawicieli kuratorium z samorządowcami odbywać się będą cyklicznie.