Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Lesznie otrzymało nowy samochód terenowy Fiat fullback z napędem na cztery koła. Pojazd będzie służył do holowania motorówki, skutera wodnego i przewozu ratowników do różnorodnych akcji.

Samochód został sfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego i Miasta Leszna, Gminy Włoszakowice i Gminy Krzywiń. Do tej pory ratujący życie nad wodą WOPR Leszno dysponował ponad 20-letnim busem. W uroczystym przekazaniu samochodu dla WOPR Leszno uczestniczył wicestarosta leszczyński Grzegorz Rusiecki.

Powiat leszczyński również od lat finansowo wspiera WOPR Leszno i działania związane z zapewnieniem przez ratowników bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu leszczyńskiego i turystom w miejscowościach wypoczynkowych.

Fot. WOPR Leszno, Elka.pl

{gallery}2018/artykuly/WOPR_Leszno,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}