Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na budowę ciągu pieszo – rowerowego z Gołanic przez Jezierzyce Kościelne do Włoszakowic. Wykonawcy mogą składać oferty do 28 grudnia br.

Urząd Marszałkowski w Poznaniu kilka tygodni temu przyznał powiatowi leszczyńskiemu 6.727.394,78 zł dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 na wart 7.999.999,94 zł projekt „Budowa ciągu pieszo – rowerowego Gołanice, Jezierzyce Kościelne, Włoszakowice wraz z organizacją miejsc przesiadkowych na terenie Powiatu Leszczyńskiego w ramach zadania Ograniczenie emisji na terenie Aglomeracji Leszczyńskiej ścieżki Gołanice-Włoszakowice”. Wniosek o dofinansowanie tego projektu został złożony przez powiat już w 2016 r. i mimo pozytywnej oceny, z braku wystarczającej puli pieniędzy w konkursie, nie został wówczas rekomendowany do dofinansowania.

Zakres inwestycji to budowa ok. 10 km ciągu pieszo-rowerowego Gołanice - Jezierzyce Kościelne - Włoszakowice wraz z organizacją miejsc przesiadkowych na terenie powiatu leszczyńskiego (zlokalizowanych w Święciechowie, Gołanicach, Jezierzycach Kościelnych, na Krzyżowcu, Włoszakowicach, Boszkowie Letnisku, Pawłowicach, Oporowie) oraz budową efektywnego energetycznie oświetlenia.

Termin składania ofert to 28 grudnia br., termin zakończenia inwestycji – 30 września 2019 r.