W Starostwie Powiatowym odbyło się kolejne spotkanie pedagogów szkół powiatu leszczyńskiego. Prowadzaca spotkanie, dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Ewa Rosolska przypomniała zasady współpracy szkół z poradnią, jednak głównym tematem spotkania była diagnoza szkolna.

Tym razem specjaliści skupili się nad zagadnieniem diagnozy szkolnej, ponieważ żeby skutecznie pomagać uczniom w zadaniach szkolnych, trzeba rozpoznać ich potrzeby edukacyjne.

Swoją wiedzą w tym zakresie podzieliła się Iwona Juskowiak, pedagog ze Szkoły Podstawowej w Rydzynie.
Dyrektor Powiatowej Poradnia Psychologiczno-Pedagogicznej Ewa Rosolska omówiła także wyniki przeprowadzonej na pierwszym spotkaniu ankiety dotyczącej potrzeb i oczekiwań szkół w zakresie współpracy w udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom powiatu leszczyńskiego, wskazując na rozwiązania potrzeb.