„Światło, które łączy” to hasło tegorocznej sztafety Betlejemskiego Światła Pokoju 2018 roku. Dziś Harcerze Hufca Leszczyńskiego dotarli do Starostwa Powiatowego w Lesznie i przekazali Światełko staroście leszczyńskiemu Jarosławowi Wawrzyniakowi i wicestaroście leszczyńskiemu Grzegorzowi Rusieckiemu.

Ogień Betlejemski leszczyńscy harcerze odebrali 16 grudnia podczas mszy w Svicie na Słowacji i to właśnie ten ogień rozbłyśnie w tym świątecznym okresie w domach, szkołach i urzędach.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją stało się, że ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji, raz w Polsce. Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi.

W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju i symbol pojednania między narodami. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią wartości braterstwa i pokoju.

{gallery}2018/artykuly/Swiatlo_Betlejemskie,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}