Na pierwszym w 2019 r. posiedzeniu obradował 7 stycznia br. Zarząd Powiatu Leszczyńskiego.

Wybrany 22 listopada 2018 r. Zarząd Powiatu Leszczyńskiego w składzie: starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Grzegorz Rusiecki oraz członkowie: Grzegorz Brzeskot, Rafał Jagodzik i Marian Mielcarek obradował w ub.r. pięć razy. W posiedzeniach z głosem doradczym uczestniczy także skarbnik Marcin Wydmuch. Zarząd podjął w ub.r. 18 uchwał, zaopiniował projekty uchwał Rady Powiatu Leszczyńskiego, zapoznał się ze stanem rozliczeń ubiegłorocznych inwestycji, a także przygotowań do przedsięwzięć na rok 2019 i na lata następne, podejmował wiele decyzji niezbędnych w bieżącej działalności powiatu.

Pięciogodzinne, pierwsze posiedzenie w 2019 r., poświęcone było m.in. dyskusji na temat zwiększenia wydatków z budżetu powiatu na budowę ciągu pieszo – rowerowego Gołanice – Jezierzyce Kościelne – Włoszakowice wraz z organizacją miejsc przesiadkowych. Najtańsza złożona w przetargu oferta jest droższa od wartości projektu o ok. 1,8 mln zł. Zarząd podjął decyzję, by ze względu na wysoką społecznie i komunikacyjnie rangę tej inwestycji oraz chęć wykorzystania przyznanego dofinansowania z budżetu Unii Europejskiej rekomendować Radzie Powiatu Leszczyńskiego zwiększenie wydatków na ten cel, rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy z wykonawcą. Dzięki budowie 10 km ciągu pieszo – rowerowego Boszkowo zyska wreszcie rowerowe połączenie z Lesznem.