W związku z zabójstwem Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza samorządowe władze Powiatu Leszczyńskiego w sposób jednoznaczny potępiają ten zbrodniczy czyn oraz składają Rodzinie i Bliskim Zmarłego, a także wspólnocie samorządowej Gdańska szczere wyrazy współczucia.

Prezydent Gdańska został 13 stycznia 2019 r. zaatakowany i ugodzony nożem podczas finału charytatywnej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, w trakcie pełnienia funkcji publicznej. W wyniku odniesionych ran zmarł dziś w szpitalu.

Zabita została osoba publiczna, ze społecznego mandatu mieszkańców kierująca Gdańskiem w latach 1998-2019. Cała wspólnota polskich samorządów okryta została żałobą.