Rusza V edycja ogólnopolskiego konkursu ekologicznego dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych „Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady”. Konkurs będzie trwać od 15 stycznia 2019 r. do 30 marca 2019 r.

Dzieci i młodzież z klas 3-7 szkół podstawowych odpowiedzą na pięć pytań otwartych i dziesięć zamkniętych na temat selektywnej zbiórki, odzysku i recyklingu odpadów, także zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Uczestnicy otrzymają ciekawe gry edukacyjne. Odbędzie się wirtualna rozgrywka w recyklingu elektroodpadów - Liga Elektrorecyklingu. Ekozespoły będą wspólnie konstruować roboty z nowoczesnych materiałów o kosmicznych właściwościach! Wezmą udział w kampanii „STOP jednorazowemu plastikowi”.

W kwietniu br. jury oceni nadesłane prace konkursowe i przyzna nagrody - przyrodnicze i techniczne wyjazdy studialne.

Wszystkie dokumenty i regulamin dostępne są na stronie internetowej konkursu: www.chlorofil.com.pl.

Prawidłowa gospodarka odpadami wymaga naturalnego nawyku selektywnego zbierania odpadów już na etapie ich wytworzenia, czyli w domu. Wiedza, a następnie stosowanie w codziennych czynnościach segregacji odpadów, ma wpływ na środowisko, w którym żyjemy. Mając powyższe na uwadze, uczymy dzieci od najmłodszych lat żyć ekologicznie. W związku z powyższym zachęcamy do udziału w konkursie.

Inicjatywa jest realizowana przez organizację pozarządową, Fundację Chlorofil w ramach jej zadań statutowych w partnerstwie z podmiotami odpowiedzialnymi za prawidłowe postępowanie z odpadami. Inicjatywa otrzymała patronat honorowy Marszała Województwa Wielkopolskiego.

chlorofil plakatA2 2019 DOBRY