Społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie z wielką chęcią i zaangażowaniem włącza się w akcję niesienia pomocy potrzebującym.

W niedzielę, 13 stycznia 2019 roku wśród setek tysięcy wolontariuszy 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, byli uczniowie Ośrodka. Wolontariusze Bartek Jarczewski i Michalina Osowska zebrali do puszek 668,77 zł. To był ich rekord i sukces.  Uczniowie i nauczyciele SOSW Rydzyna od lat pomagają w ten sposób potrzebującym, ponieważ jak mówią - pomaganie jest dziecinnie proste.

W tym roku WOŚP przeznaczy zebrane pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

{gallery}1.2019/SOSW_WOSP,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}