Pierwszy kwartał roku to okres składania w urzędach skarbowych rocznego zeznania podatkowego PIT. Zwracamy się z prośbą do nowych mieszkańców powiatu leszczyńskiego, aby tegoroczne zeznanie podatkowe (PIT) złożyli w swoim regionie, a jako miejsce zamieszkania wskazali gminę w której mieszkają.

Nie wiąże się to z obowiązkiem zmiany meldunku, a co za tym idzie wymianą dokumentów czy ponoszeniem dodatkowych kosztów. Ważne jest to, że część kwoty płaconego przez mieszkańców podatku wraca do gminy i powiatu i w prosty sposób przekłada się na realizację nowych inwestycji - nowe drogi, chodniki, palce zabaw, oświetlenie.
Dzięki temu podatki wpłyną tam, gdzie rzeczywiście mieszkamy.

Zmiany 2019

Podatnicy w 2019 r. otrzymują nową formę rozliczenia z fiskusem – Twój e-PIT. Podatnik od 15 lutego 2019 r. po zalogowaniu na portalu podatkowym www.podatki.gov.pl , otrzymuje dostęp do swojego profilu, w którym przygotowana będzie dla niego deklaracja PIT-37 lub PIT-38.

Twój e-PIT możesz:

• zweryfikować i zaakceptować bez zmian,
  • poprawić (np. nastąpiła zmiana miejsca zamieszkania w 2018, lub np. zmienić organizację pożytku publicznego, której chcesz przekazać 1% podatku),
  • uzupełnić o dane, których nie posiada urząd skarbowy (np. ulgi i odliczenia).

Twój e-PIT możesz też odrzucić i rozliczyć się samodzielnie, na zasadach które obowiązywały dotychczas.

Szczegółowe informację jak krok po kroku rozliczyć się z ubiegły rok, znaleźć można na stronie

Pa podatki ulotka