Brenno gościło uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych Powiatu Leszczyńskiego, którzy uczestniczyli w etapie  powiatowym Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.

Celem Konkursu jest przybliżenie uczniom szkół podstawowych (kl. IV – VI) i gimnazjów (kl. I – III) dziedzictwa kulturowego Wielkopolski, jej historii, flory, fauny, tradycji, gwary i kultury regionalnej, a poprzez to kształtowanie poczucia własnej tożsamości oraz związku z regionem. W konkursie uczestniczyło 53 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Osiecznej, Kąkolewie, Świerczynie, Wijewie, Włoszakowicach oraz Gimnazjum w Brennie, Kąkolewie i Osiecznej, którzy rozwiązywali testy, a ich wynik na poziomie wyższym jak 85% punktów kwalifikuje do rejonowego (międzypowiatowego) szczebla Konkursu. W otwarciu imprezy uczestniczył Wicestarosta Leszczyński Robert Kasperczak oraz Wójt Gminy Wijewo Mieczysław Drożdzyński.  Powiat Leszczyński wsparł Konkurs poprzez ufundowanie dyplomów dla wszystkich uczestników oraz materiałów promocyjnych dla nauczycieli.

GALERIA ZDJĘĆ - ZOBACZ