Bartosz Smektała jako zawodnik i Piotr Baron jako trener – to zwycięzcy 40. jubileuszowego plebiscytu tygodnika Panorama Leszczyńska na najpopularniejszych sportowców i trenerów regionu leszczyńskiego. Patronat nad plebiscytem objął starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Gala przeprowadzanego od 1980 r. przez Panoramę Leszczyńską plebiscytu odbyła się w Teatrze Miejskim w Lesznie. Organizatorzy nagrodzili 10 najpopularniejszych sportowców i 5 najpopularniejszych trenerów z klubów z regionu leszczyńskiego. Zwycięzcą został żużlowiec Fogo Unii Leszno Bartosz Smektała, w ub.r. m.in. mistrz świata juniorów i drużynowy mistrz Polski. Wśród trenerów triumfował Piotr Baron, trener mistrza Polski Fogo Unii Leszno.

Z okazji jubileuszu 40.lecia plebiscytu organizatorzy przyznali dwie  nagrody specjalne. Sportowcem 40-lecia został wśród zawodników Roman Jankowski (żużel), a w gronie trenerów - Zdzisław Fogt (szermierka).

Plebiscyt odbył się m.in. pod patronatem starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka, a Starostwo Powiatowe w Lesznie sfinansowało zakup części wyróżnień. Puchar starosty dla najpopularniejszego sportowca powiatu leszczyńskiego otrzymała Daria Dudkiewicz – Goławska, mistrzyni świata w balonach.

Najpopularniejsi sportowcy:

1. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) – żużel

2. Renata Tomczak (IKS Leszno) – szermierka

3. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) – żużel

4. Daria Dudkiewicz-Goławska (Aeroklub Leszczyński) – balony

5. Agnieszka Jerzyk (Real 64-sto Leszno) – triathlon

6. Kamil Chanas (Jamalex Polonia 1912 Leszno) – koszykówka

7. Marcin Giernas (MKS Real Astromal Leszno) – piłka ręczna

8. Stanferd Sanny (Jamalex Polonia 1912 Leszno) – koszykówka

9. Emil Sajfutdinow (Fogo Unia Leszno) – żużel

10. Patrycja Maciejewska (UKS Achilles Leszno) – lekkoatletyka

Najpopularniejsi trenerzy: