W hali hippiki w Lesznie przy ul. Ostroroga odbyło się IX Halowe Grand Prix w petanque pod patronatem Starosty Leszczyńskiego.

W turnieju wystartowało 65 dwuosobowych drużyn reprezentujących kluby petanque z Białegostoku, Gdańska, Warszawy, Ciechanowa, Łodzi, Wrocławia, Jedliny, Nysy, Oławy, Katowic, Szczecina, Wałbrzycha, Boguszów Gorce, Dzierżoniowa, Śremu, Liskowa, Lubonia, Czempinia, Gostynia, Góry Śląskiej, Kamionki. Na starcie stanęło 8 dubletów z klubu Petanque Leszczynko. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z powiatu leszczyńskiego: z Osiecznej, Lipna,  Wilkowic, Rydzyny oraz zawodnicy z Ukrainy i Francji.

Zawody rozgrywano na technicznie trudnym terenie co wymagało od graczy dobrej taktyki i techniki gry.

Po trwających ponad siedem godzin zawodach pierwsze miejsce zdobyli obrońcy Grand Prix z ubiegłego roku:  Tomasz Milanowski, Artem Dmytrenko z Warszawy, którzy wygrali wszystkie swoje pojedynki.

Drugie miejsce zajęli Maciej Kiepsch z Klubu Petanque Leszczynko oraz Stefan Bartkowiak z Bulera Śrem, a na trzecim miejcu uplasował się dublet Klubu Petanque Leszczynko  Krystian Maćkowiak, Georges Burtin. Czwarte  miejsce zdobyła drużyna amatorów Marzena Jeziorna z Lubonia i Ryszard Retta z Leszna.

Zwycięskie drużyny otrzymały medale, puchary oraz cenne nagrody rzeczowe, które wręczali wicestarosta leszczyński Grzegorz Rusiecki  oraz prezes Klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak.

Sędzią głównym zawodów był Ryszard Kowalski z Dzierżoniowa, sędzią pomocniczym Kamil Zaremba z Ciechanowa.

Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Lesznie oraz Klub Petanque Leszczynko.

Fot. Klub Pentaque Leszczynko