Nadleśnictwo Włoszakowice zakończyło wycinkę drzew związaną z planowaną przez powiat leszczyński budową ścieżki pieszo – rowerowej z Gołanic do Włoszakowic.

Od 14 stycznia br. droga powiatowa z Gołanic do Włoszakowic była częściowo zamknięta w związku z wycinką drzew prowadzoną przez Nadleśnictwo Włoszakowice. Wycinka była związana z planowaną przez samorząd powiatowy budową ciągu pieszo-rowerowego z Gołanic do Włoszakowic.

Prace zaplanowano od 14 stycznia do 9 lutego br., ale udało się je zakończyć przed terminem, dzięki czemu skrócono uciążliwości dla kierowców. Droga z Gołanic do Włoszakowic jest już przejezdna i jeszcze w lutym br. spółka Strabag rozpocznie budowę ciągu pieszo – rowerowego.