Pomiędzy Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie a Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie zostało zawarte porozumienie o współpracy.

Porozumienie obejmujące przyszłe wspólne działania wspierające uczniów w procesie podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych zostało podpisane w dniu 31 stycznia 2019 r. przez  Emilię Nowak, dyrektor SOSW i Bolesława Ratajczaka, dyrektora CWRKDiZ.

Zajęcia prowadzone będą przez pracowników CWRKDiZ, w porozumieniu z doradcami zawodowymi SOSW, w oddziałach na wszystkich etapach edukacyjnych, od przedszkolnej preorientacji zawodowej poprzez orientację zawodową w szkole podstawowej aż po doradztwo zawodowe w szkole ponadpodstawowej.

Celem zajęć będzie pomoc w odkrywaniu i rozpoznawaniu potencjału uczniów, ich możliwości i umiejętności, które prowadzić mają do świadomego planowania kariery edukacyjnej i zawodowej oraz do pełnego uczestnictwa w otwartym rynku pracy.

Pracownicy CWRKDiZ, dzięki sieci kontaktów z innymi placówkami edukacyjnymi oraz pracodawcami i przedsiębiorcami, będą pośredniczyć w pozyskiwaniu uczniów przez placówkę, przedstawiając ofertę edukacyjną SOSW Rydzyna.