W czeskiej miejscowości Sanov odbyły się mistrzostwa gminy Włoszakowice w narciarstwie alpejskim. Zawody obserwował starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Szesnasta edycja rywalizacji najlepszych narciarzy gminy Włoszakowice tradycyjnie odbyła się na stoku w miejscowości Sanov w gminie Czervena Voda (Czechy). W tym roku w zawodach startowało ok. 120 osób, w tym spora grupa uczniów. Organizatorem mistrzostw było Towarzystwo Gimnastyczne Sokół z Włoszakowic.

W gronie widzów byli m.in. wójt Gminy Włoszakowice Robert Kasperczak i starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, którzy przyjechali na zaproszenie władz gminy Czervena Voda i miasta Kraliky, z którymi gmina Włoszakowice planuje nawiązanie współpracy.

fot. A.Cieślik