W Lesznie podsumowano dwa konkursy organizowane przez leszczyński oddział Państwowej Inspekcji Pracy. Wśród nagrodzonych znalazły się firmy z powiatu leszczyńskiego.

Państwowa Inspekcja Pracy podsumowała XXV Konkurs „Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej”. W tym roku nagrodzono czternastu pracodawców, którzy mogą być dla innych firm wzorem w zakresie najlepszych praktyk związanych z poprawą warunków bezpieczeństwa pracy. Wśród wyróżnionych firm znalazły się dwie z powiatu leszczyńskiego – spółka Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego oraz Bartkowiak z Przybyszewa.

Kilka małych przedsiębiorstw (do 20 pracowników) uczestniczyło w szkoleniu prowadzonym przez Państwową Inspekcję Pracy, którego elementem było przeprowadzenie samokontroli na stanowiskach pracy w firmie. Za tę inicjatywę poprawiającą bezpieczeństwo i higienę pracy dyplomy leszczyńskiego oddziału PIP wręczono m.in. przedstawicielom firm Ślusarstwo Usługowe Maciej Fabiańczyk z Kłody.

W uroczystości wręczenia wyróżnień pracodawcom uczestniczył m.in. wicestarosta leszczyński Grzegorz Rusiecki.

fot. J.Kuik