Organizacja Turystyczna Leszno-Region zrzeszająca miasto Leszno, Powiat Leszczyński, miasta i gminy z powiatu leszczyńskiego oraz gminę Przemęt promowała atrakcje turystyczne regionu leszczyńskiego na Targach Turystycznych Tour Salon w Poznaniu.

Są to największe, o najdłuższym stażu targi turystyczne w Polsce, które co roku gromadzą wystawców z kilkudziesięciu krajów oraz wielotysięczną publiczność – zarówno profesjonalistów, jak i klientów indywidualnych. Targi TOUR SALON są miejscem szerokiej prezentacji krajów, regionów, najnowszych ofert i atrakcji turystycznych, a także spotkań biznesowych i nawiązywania nowych kontaktów handlowych wśród przedstawicieli branży.

Targi były okazją do zaprezentowania najnowszej wersji Mapy Tras Rowerowych Powiatu Leszczyńskiego.

Mapa Tras Rowerowych - wersja elektroniczna

Podczas targów wręczono certyfikaty przyznawane od 2010 roku punktom informacji turystycznej przez Polską Organizację Turystyczną. Centrum Informacji Turystycznej w Lesznie uzyskało Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej i zdobyło odznaczenie 4 gwiazdek.

Organizacja Turystyczna Leszno – Region powstała w 2003 roku. Podstawowym celem stowarzyszenia jest rozwój i promocja turystyki na obszarze jednostek samorządu terytorialnego (członków stowarzyszenia).